Únava ma premohla

Únava

Únava ma premohla

Únava ma stretávala na každom kroku, v poslednej dobe som sa necítila vo svojej koži. „Mala by som s tým niečo robiť,“ premýšľala som a bolo mi jasné, že to musím urobiť čo najskôr.
Veľmi ťažko sa mi ráno vstávalo,  mala som akoby z olova každý kúsok tela a únava ma sprevádzala na každom kroku. „Mami, musím s tým niečo urobiť, nemôžem takto existovať. Nechce sa mi ísť do práce, a keď idem, tak mám takú obrovskú nechuť čokoľvek urobiť, že to je až neuveriteľné,“ zavolala som mame večer a čakala som, čo povie. „Vierka moja, ja ti na to viem povedať len toľko, že niečo musíš so sebou urobiť, lebo to nedopadne dobre,“ povedala ticho mama. „Tvoja hladina energie je jednoznačne oveľa nižšia než normálne, tvoj organizmus môže bojovať s nejakou skrytou chorobou, nemáš dobré stravovacie návyky, môže ísť o čokoľvek, a aj preto by si mala skočiť najskôr k lekárovi a potom uvidíme, ako to budeme riešiť,“ trvala na svojom mama a ja som si vydýchla. „Konečne je tu mama, tá mi pomôže!“
„Možno sa nesprávne stravuješ, nemala by si jesť veľa sladkostí, skôr tvoje telo potrebuje energiu vo forme zeleniny, ovocia, zdravých potravín,“ povedala mi večer mama, keď som sa u nej zastavila. Budem sa musieť zamyslieť nad svojimi stravovacími návykmi a keď ich zmením možno aj únava pominie.